Porady, jak cieszyć się wakacjami jako para

Z roku na rok słyszymy, że po wakacjach wzrasta liczba rozstań. Statystyki są w tej kwestii jednoznaczne, po zakończeniu sierpnia w wielu sądach gromadzą się wnioski rozwodowe, które czekają na rozpatrzenie.

Czy to rzeczywiście wina „wakacji”, tego okresu, w którym poświęcamy się wypoczynkowi i rekreacji? Nie do końca, raczej to, co ma miejsce, to fakt, że spędzamy razem więcej godzin dziennie, zarówno w domu, jak i poza nim, wykonujemy więcej czynności razem, więc tarcia są częstsze, a przede wszystkim uwidaczniają się istniejące konflikty w związku. Oto, jak można temu zaradzić:

Bądźcie elastyczni w akceptowaniu zmian w planach

Bądźcie gotów dostosować się do zmian ze zrozumieniem. W podróży, podobnie jak w życiu, pojawiają się nieprzewidziane wydarzenia i przeszkody, a najlepszą postawą, jaką należy mieć, jest zaakceptowanie ich jako części podróży. Nie ma sensu wpadać w złość z powodu okoliczności, na które nie mamy wpływu.

Eksperymentujcie z nowymi rzeczami

Skorzystajcie z tego, że macie tyle czasu, aby robić różne i nowe rzeczy, takie, które są niestandardowe, nie przewidziane, wydobądźcie Wasze wewnętrzne dziecko, Waszą figlarną i zabawną część, zamiast być przytłoczonym przez konieczność „zabijania czasu”. W https://www.wymarzonyurlop.pl poznacie wyjątkowe atrakcje, które umilą Wam czas w podróży.

Pamiętajcie, że związek z partnerem jest najbardziej złożoną ze wszystkich relacji

Po części wybieramy ukochaną osobę nieświadomie (nie do końca rozumiemy, co nas motywuje do zbliżenia się do takiej osoby), bo wiąże się to z zaangażowaniem emocjonalnym, które czasem sprawia, że czujemy się bezbronni. Z tych wszystkich powodów jest to świetna okazja do dogłębnego poznania siebie i doskonalenia się jako ludzie. Im bardziej komfortowo czujemy się ze swoim Ja, tym lepsze relacje nawiążemy z innymi.

W skrócie, jeśli czujesz, że twój związek utknął, albo z powodu jakiegoś konfliktu lub dyskomfortu, albo z powodu rutyny i nudy, bądź szczery ze swoim partnerem i wyjaśnij, jak się z tym czujesz, możliwe, że on lub ona przechodzi przez coś podobnego i byłoby to dla drugiej osoby pocieszające, aby usłyszeć twoje stanowisko.